Instalacje gazowe

Instalacja gazowa to niezwykła wygoda w domu lub mieszkaniu. Dla inwestora najlepiej jest, gdy może zamontować instalację w nowym budynku. Bywają jednak lokale wcześniej użytkowane, w których również chcemy instalować gaz lub wymienić istniejące urządzenia na nowocześniejsze. Takie działanie staje się bardziej skomplikowane zwłaszcza tam, gdzie instalację gazową montowano, ale w pewnym momencie odcięto dopływ gazu, na przykład jako efekt zalegania z opłatami.

Instalacja gazowa może być niebezpieczna. Gaz ziemny w połączeniu z powietrzem wytwarza mieszaninę wybuchową. Dlatego wszelkie prace, związane z instalacją musi wykonywać osoba o specjalnych uprawnieniach gazownika. Szczególne środki ostrożności należy zachować przy podpinaniu każdego nowego elementu instalacji. Poza kompetencjami hydraulika-gazownika ważna jest również podstawowa wiedza domowników, dotycząca stosowania gazu. Warto również uwrażliwić najmłodszych domowników, jak niebezpieczne może być niewłaściwe posługiwanie się gazem.

Podczas montażu instalacji gazowych najważniejsze jest bezpieczeństwo użytkowników. To priorytet, którym kierujemy się w naszej firmie. Konieczne jest prawidłowe dobranie elementów stalowych czy miedzianych, które spełniają odpowiednie normy. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu i rozległej wiedzy na temat instalacji gazowych możemy zagwarantować dobrze przeprowadzony montaż i modernizację instalacji gazowych. W szczególności zajmujemy się instalacją i podłączeniem pieców gazowych, podłączaniem i odłączaniem kuchni gazowych, rozbudową istniejących sieci, konserwacją, obliczaniem kosztów nowej instalacji, a także usuwaniem wszelkich awarii. Podejmujemy się prac montażu nowych instalacji, jak również modernizacji urządzeń starszych w domach, firmach oraz budynkach wielorodzinnych i przemysłowych na terenie Zielonej Góry i bliskich okolic. Nasze rozwiązania zawsze są zgodnie z potrzebami Klienta. Do swojej pracy podchodzimy w sposób rzetelny i odpowiedzialny, dzięki czemu grono naszych zadowolonych Klientów stale rośnie.

Doświadczony gazownik to podstawa, ale nie można zapomnieć również o atestowanych urządzeniach, jakie powinien mieć do dyspozycji. Muszą one posiadać 
znak bezpieczeństwa B lub certyfikatem zgodności europejskiej CE. Wybór urządzenia warto pozostawić specjaliście. Instalacja gazowa to również obowiązek systematycznego przeglądu pod kątem jej szczelności i prawidłowego działania. Warto również zadbać o właściwą wentylację budynku czy mieszkania oraz nabrać nawyków codziennego wietrzenia wszystkich pomieszczeń.